x Barbie

Barbie® Made to Move™ Doll – Original with Brunette Updo

1. prosince 2018 v 6:00 | Hanneton
Barbie Made To Move bruneta s drdolem je mojí první zástupkyní z této řady z kolekce 2018. V žádném obchodě u nás ve městě nebyla, tak jsem si ji v říjnu objednala na pobočku Mall.cz. Mám raději panenky vybrané přímo v obchodě a řádně prozkoumané, ale riskla jsem to. Přijde mi, že má oči moc vysoko, trochu nad očními důlky. Dívala jsem se i na promo fotku, na které to vypadá podobně, soudím tedy, že to tak má být. Drdol není v pravém myslu drdol, ale culík, johož konce jsou natočeny do tvaru drdolu.


Barbie Color Surprise - Purple Hair (2018)

4. října 2018 v 6:00 | Hanneton
Po Barbii s žužu vlasy, jak zní její český název, jsem pokukovala už od začátku roku. Barbie, u které mění barvu všechny vlasy na hlavě a ne jenom pár pramínků, je celkem zřídkavý jev. Avšak stále jsem se přesvedčovala, že ji nepotřebuji. Jak můžete vidět, nakonec jsem neodolala a v říjnu si ji konečně koupila. Vybrala jsem si černošku, na fialové variantě vlasů jsou barevné změny markantnější než na bělošce, která má jako hlavní vrchní barvu vlasů růžovou.
Chladem vlasy tmavnou, teplem dostávají pastelové odstíny a při teplotě okolo 20°C drží tu barvu, kterou dostanou naposledy.
Výbava panenky je podle mého mínění celkem k ničemu. Když člověk stříká vodu přes šablonky, voda stejně zatéká pod ně a vznikne jen flek jiné barvy. Když se chytnou vlasy do dlaně, již také mění barvu do pastelova. Takto se dá také dosáhnout barevných fleků a za sucha.


Barbie® Fashionista® Doll 81 Wear Your Heart – Petite

1. července 2018 v 6:00 | Hanneton
Třetím letošním přírůstkem do sbírky je malá Barbie Fashionista s orientální tváří 1980. Jde o první zástupkyni této tváře v mé sbírce. Její oblečení není překvapivě, jak bývá poslední dobou u Mattela zvykem, sešité, ale tvoří ho dva samostatné kusy.Totally Hair Barbie (2017)

1. června 2018 v 6:00 | Hanneton
Tuto novou reprodukci Totally Hair Barbie z roku 1992 jsem si pořídila ještě minulý rok od sběratele Tomáše, který ji nechtěl kvůli poškozené krabici. Chtěl si pořídit novou. Tehdy jsem také ještě netušila, že letos bude běžně k dostání i u nás. Panenka se od předlohy mírně liší, má trochu jiné oční stíny a ta původní nemá bilý zadek, ale je tělové barvy.Barbie® Fashionista® Doll 69 Blue Beauty – Tall

1. dubna 2018 v 6:00 | Hanneton
Tato panenka opět pochází z podzimních Fashinoistas jako předchozí oranžovovláska. Obě Barbie tedy již mám od loňského listopadu. Zaujala mě opět kvůli barvě vlasů a navíc má moji oblíbenou tvář Neysa a nádhenrý boční pohled.Barbie® Fashionista® Doll 60 Patchwork Denim – Original

4. prosince 2017 v 6:00 | Hanneton
Dnes si představíme Barbii z podzimní kolekce Fashionistas 2017. Jedná se o model č. 60, který má oranžové vlasy a hlavně kvůli tomu mě tak zaujala. Už totiž nekloubové Barbie moc hromadit nechci, ale občas udělím výjimku, když mě některá velmi zaujme např. barvou vlasů. Přesněji řečeno hlavně barvou vlasů, blondýn, brunetek a jiných klasických barev vlasů mám hodně, ale nové různobarevné kombinace mě jednoduše lákají. Tato panenka má i novou tvář v mé sbírce s rokem 2016.


Highland Fling Barbie (2005)

15. července 2017 v 8:13 | Hanneton
Tato Barbie Silkstone u mě pobývala dočasně. Jedna paní ji prodávala na Facebooku a posílala pouze po ČR. Jenže sběratelka Nikky si ji přála vlastnit, tak jsem pro panenku posloužila jako přestupní stanice. Barbie přišla v oblečení, které k ní nepatřilo, proto je na fotografiích nahá.


Barbie® Fashionistas® Doll 33 Fab Fringe - Tall (2016)

15. července 2017 v 8:08 | Hanneton
Od Barbie Fashuionistas č. 33 jsem koupila pouze hlavu. Tedy bez původního vysokého těla a originálního oblečení a nasadila ji na celokloubové tělo Made To Move od černošky ve žlutém triku. Tvář je Mbili playline, tedy značená 2011. Jak panenka vypadala původně, můžete vidět např. u sěratele Ľuba.


Barbie Dolphin Magic Transforming Mermaid Doll (2017)

15. července 2017 v 8:06 | Hanneton
Tuto transformační mořskou pannu jsem si pořídila rovnou na přetělení. Je to pěkná panenka a dětem přinese mnoho zábavy. Ploutev a podprsenka se jí účinkem tepla změní z fialové na modrou barvu. A její ocas má v sobě integrované šaty, takže se přetažením nahoru a naruby z mořské panny stane člověk.


Barbie Magic & Mystery Collection; Merlin and Morgan le Fay - Morgana (2001)

15. července 2017 v 8:04 | Hanneton
Pro tuto Barbii jsem posloužila jen jako přestupní stanice, v současné době se nachází u své právoplatné majitelky Nikky. Dočasný pobyt panenky jsem tedy využila a objekt si též nafotila. Panenka ke mně přicestovala nahá, Nikky jí však objednala originální šaty a má ji tedy téměř kompletní.
Mexican Barbie (1996)

15. července 2017 v 8:03 | Hanneton
Tato panenka z řady Dolls of The World u mě byla dočasně. Sběratelka Nikky ji uviděla u prodejkyně, která žije ve stejném městě jako já, a proto mě poprosila, zda bych jí pro ni nevyzvedla, což jsem s radostí učinila. Tím pádem jsem mohla nafotit fotky níže. Nikky panence dala jméno Manuela a její článek můžete zhlédnou zde.


Star Light Adventure - Sal-Lee (2016)

15. července 2017 v 8:01 | Hanneton
Tato Barbie se mi dlouho líbila, respektive její hlava, ale vzhledem k ceně ji koupit jen kvůli hlavě nemělo cenu, když ještě musím kupovat tělo. Co čert nechtěl, Mall.cz ji extrémně zlevnil, tak už to byla jasná příchozí doi sbírky. Panenka pochází z kolekce k filmu Barbie ve hvězdách. Je to nejprve soupeřka, později kamarádka hlavní hrdinky Barbie jménem Sal-Lee. Panenka má v chodidlech LED diody, které v klidu svítí modře a když se s ní dělají točky, svítí i červeně. Hoverboard je odrazka, takže po zacvaknutí chodidel panenky do něj svítí i on. Při točkách panenka i vykřikuje, jinak je slyšet jen takové vrčení.Oficální text k filmu:
Barbie™ a její věrný zvířecí společník Pupcorn se spolu vydávají na hoverboardu vstříc dobrodružství, které je čeká na překrásné vzdálené planetě. Když jednoho dne hvězdy, které vždycky na noční obloze půvabně zářily, nečekaně pohasnou a jejich světelný tanec ustane, přichází na scénu Barbie™. Její odjezd na hlavní planetu se neobejde bez nervozity, přesto se ale stává členkou zvláštního týmu, který má za úkol hvězdy zachránit. Na vzdálené planetě se Barbie™ setkává s galaktickou šampiónkou na hoverboardu, Sal-Lee, a skupinkou šikovných nových kamarádů. A právě tady pozná, že když bude naslouchat svému srdci a bude mít kolem sebe své přátele, klidně se může stát vůdkyní, na kterou celý vesmír tak dlouho čeká!(Bontonfilm)


Barbie Dreamtopia - Rainbow Cove (2016)

15. července 2017 v 7:54 | Hanneton
Tuto duhovou princeznu jsem pořídila na přetělení. Byla ve výprodeji za výhodnou cenu a když spočítám materiál a čas na převlasení, vyjde tak vyhodnějí přetělení. Na panence se mi totiž líbí její dlouhé růžové vlasy. Jinak sama o sobě je toto pekná hračka se zvukovými a světelnými efekty, Barbie na převlékaní to však není.


Barbie Look - Red Carpet – Blue Jumpsuit (2014)

25. února 2017 v 9:18 | Hanneton
Tato Barbie Look se mi vždy líbila hodně, jen jsem měla disciplínu a v roce 2014, kdy byla běžně k mání ji nepořídila s tím, že mi z této kolekce stačíh Goddess ve zlatých šatech. Nakonec jsem ji pořídila po třech letech, konktrétně 22. 4. 2017 v Bambuli v Kotvě, kam jsem šli s Nikky, Ľubem a Tomášem po srazu panenkářů v restauraci Amfora.

Stacie and Scooter (2017)

25. února 2017 v 9:15 | Hanneton
Do sbírky jsem si pořídila ještě jednu Stacii, tato má však oproti první jinak tvarované nruce a viditelné klouby v kolenou. U sebe v balení měla koloběžku, helmu a láhev s pitím.Barbie® Endless Hair Kingdom™ Princess Doll - Pink Hair (2016)

25. února 2017 v 9:14 | Hanneton
Na této panence mě zaujaly její růžové dlouhé vlasy a kvůli nim byla i pořízena s tím, že hned dostane nové tělo Made To Move. Tato pbarbie prvně vyšla na rok 2016 s kanekalonovými vlasy, moje je však již vydání na rok 2017, kdy už mají tyto panenky na omak lepší, tedy saranové, ale řidší vlasy než loňské.

Barbie® Endless Hair Kingdom™ Princess Doll - Blonde Hair (2016)

25. února 2017 v 9:14 | Hanneton
Tuto dlouhovlasou Barbii jsem pořídila rovnou na přetělení. Mám ráda dlouhé vlasy, tak jsem jí i přes nešikovné tělo pořídila stím, že dostane nové Made To Move. Pochází z novějšího vydání, které se u nás prodává v roce 2017, má tedy jinou krabici a saranové vlasy oproti té, která se v ČR prodávala v roce 2016.


Barbie® Fashionistas® Doll 29 Terrific Teal - Tall (2016)

25. února 2017 v 9:13 | Hanneton
V tomto článku se podíváme na moji nejnovější Barbii Fashionistas roku 2016. Ona bylo dlouho moji múzou, ale dlouho jsem se jí bránila, neboť mi připadá, že mám už panenek velmi mnoho. Jednou jsem tento model potkala v našem hračkářství, ale měla špatně našité vlasy, takže jsem snadno odolala. Ale její krása mě strašila dál, tak mi ji jednoho krasného dne pořídila Nikky, má dvorní dodavatelka panenek. Panenka je opravdu nádherná, má nejmilejší tvář, navíc kasné zrzavé vlasy, jsem nakonec moc ráda, že i mám. Děkuji, Nikky.

Barbie Fashionistas - 54 - Tutu Cool - Petite (2017)

25. února 2017 v 9:13 | Hanneton
První Barbie z řady Fashionistas s malým tělem v mé sbírvce je tato fialovovláska. Má stejnou tvář jako loňská vysoká. Zárověň je to i má první Fasionistas z kolekce na rok 2017. Oproti loňským má i jinak tvarovanou nataženou ruku, čast od zápěstí už nemá tak vytočenou do strany.

Barbie Dreamtopia Color Stylin' Princess (2016)

25. února 2017 v 9:13 | Hanneton
Tentokrát se podíváme na panenku Barbie s otočnou částí hlavy. Polovinu hlavy tvoří hnědé vlasy, druhou růžové s pár prameny teplotně menivých vlasů z fialové na růžovou a opačně. Kvůli otočné funkci má panenka na čele rýhu, která není moc pěkná, ale pro děti skvělá vychytávka.


 
 

Reklama