x Disney

Disney Store - Moana/ Vaiana (2016)

15. července 2017 v 7:55 | Hanneton
V tomto článku se podíváme blíže na panenku Moanu ke stejnomennému filmu. V našich končinách je známá jako Vaiana a film má český název Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa. Ve větší části Evropy byla hrdinka přejmenována na Vaianu prý z důvodu, že Moana se jmenuje jedna italská pornoherečka. Panenku mi pořídila sběratelka Soňa W. v pařížském Disneylandu, za což jsem jí velmi vděčná a velmi děkuji. A protože zboží pochází z Francie, má na krabici ono jméno Vaiana.
Disney Store - Frozen - Anna (2016)

18. června 2017 v 15:37 | Hanneton
Další panenkou do sbírky Disney je Anna z animovaného filmu Ledové království. U sebe v balení měla i sněhuláka Olafa. Anna je princezna Arendellu, mladší sestra nejprve korunní princezny, později královny Elsy. Panenku Elsu zatím ještě nemám, ale veřím, že k tomu také dojde.
Disney Store - Elena of Avalor

18. června 2017 v 9:20 | Hanneton
Princezna Elena je postava ze seriálu Elena z Avaloru, který vysílá Disney Channel. Jde tedy o panenku ze seriálu, ne z filmu. Vyrábí se ve více verzích, základní, v slavnostních šatech, zpívající, s mladší setrou, já si pořídila tu základní 11 a půl palce vysokou ve všedních šatech, ve kterých se v seriálu nachází většinu času. Elena zachránila království Avalor před zlým čarodějem. S pomocí rodinny a přátel vládne jako korunní princezna, než bude dostatečně stará, aby se stala královnou.


Disney Store - Film Collection - Beauty and the Beast - Belle

18. června 2017 v 9:01 | Hanneton
Představuji novou panenku do sbírky panenek od Disney Store. Jedná se o Belle z filmu Kráska a zvíře (2017). Tentokrát ji už kvůli odňaté licenci jako předloni filmovou Popelku nevyrábí Mattel, pořídila jsem si tedy tu od Disney Store. Ve filmu Krásku hraje herečka Emma Watson. Tato panenka podle ní však není považována za pěknou, dokonce ji někdo označil, že vypadá jako zpěvák Justin Bieber. Na fotografiích mi Belle přijde hezčí než ve skutečnosti.Disney Store - Pocahontas (2016)

25. února 2017 v 9:22 | Hanneton
Sedmou princeznou od Disney Store se stává Indiánka Pocahontas. Z kolekce 2016 mají všechny princezny u sebe většinou nějakého živočicha a nejinak tomu je i u Pocahontas, ta dostala opeřence. Panenka má krásné černé vlasy, textilní náhrdelník a šaty, boty nedostala.


Disney Store - Aurora (2016)

25. února 2017 v 9:22 | Hanneton
Další mojí panenkou od Disney Store je Aurora neboli Šípková Růženka. Má opět krásné kvalitní vlasy, růžové šaty, na hlavě korunku, u sebe v balení má i veverku.
Disney Store - Belle (2016)

25. února 2017 v 9:19 | Hanneton
Pátá princezna od Disney Store v mé sbírce je suvenýr přímo z Londýna. Podařilo se mi totiž navštívit obchod Disney na obchodní třídě Oxford Street a to bych nebyla já, správný hamoun, abych neodešla s nějakou panenkou.↓ Kráska - Belle má žluté kalhotky, ale není to nátěr barvou, je to kus ze žlutého plastu, na který navazuje další plastový kus v podobě trupu v tělové barvě.

Disney Store - Merida (2016)

25. února 2017 v 9:16 | Hanneton
Rozhodla jsem se, že si pořídím další mou oblíbenou princeznu Disney, tentokrát Meridu. merida pochází z animovaného filmu Rebelka (Brave) z roku 2012: V drsné a tajemné Skotské vysočině se od starých časů šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby mohla zlomit příšernou kletbu, než bude příliš pozdě.
Princezny z roku 2016 měly u sebe všechny nějaký doplněk v podobě tvora, většinou zvíře, Merida má černého medvěda.


Jasmine Classic 12'' Doll - US Disney Store (2016)

25. února 2017 v 9:16 | Hanneton
Jasmine je další princezna od Disneye v mé sbírce. Vždy se mi velmi líbila, takže nakonec u mě skončila i ta. Nějak se mi poslední dobou zalíbily panneky Disney, takže přichází jedna za druhou. No, co už, už nevím co hromadit.Rapunzel / Locika (2016)

28. srpna 2016 v 7:31 | Hanneton
Druhou mojí oblíbenou princeznou od Disneye je Locika, v původním znění Rapunzel. Jak jsem psala v článku o Ariel, prvně jsem pomýšlela nad Locikou od Mattela, ale z toho sešlo, proto mám nakonec od Disney Store. Tato panenka má kloubové ruce a gumové nohy se skrytými klouby, z nichž jedno koleno, stejně jako u Ariel opět v kloubu nefunguje.


↓ Kámoš chameleon Pascal.

Disney Store: Ariel (2016)

28. srpna 2016 v 7:31 | Hanneton
Před dvěma roky, v létě 2014, jsem koupila Ariel od Mattela, která mě ale velmi zklamala hlavně v oblasti kolen. Ariel je totiž jedna z mých dvou nejmilejších princezen od Disneye, proto je mým dlouhodobým snem mít obě jako panenky. Po Ariel jsem tehdy chtěla koupit i Lociku, ale ta byla po nákupu nízkokvalitní Ariel zavržena. Ariel tedy moji sbírku opustila a začala jsem přemýšlet o těchto dvou panenkách od Disney Store. Toto přemýšlení kvůli mému dlouhému kabelověmu vedení trvalo dva roky a holky jsou už doma. V tomto článku se podíváme na Ariel.


Ariel má nohy gumové s vnitřními klouby, které mají jen dvě polohy, buď natažené nebo lehce ohnuté, v jedné noze navíc kloub úplně nefunguje. Zde musím podotknout, že skryté klouby v gumových nohou panenek od Mattela byly mnohem kvalitnější, dokud je Barbiím dělal. Ale zase tu Ariel udělá rozštěp.Ariel má opravdu krásné husté vlasy.

Popelka / Cinderella (2015)

28. srpna 2016 v 7:21 | Hanneton
Tato Popelka od Mattela byla vyrobená podle filmové předlohy, kterou ztvárnila herečka Lily James. Panenka má tělo, které dostávaly Barbie od roku 2000 až zhruba do 2015, tj. Belly Buton, nohy však neobsahují skryté klouby v kolenou. Na hlavicčce stojí pouze nápis Disney. Mattel vyrobil dvě verze filmové Popelky, jednu v plesových modrých šatech, druhou ve svatebních. U mě se dodavatelskou zásluhou Ľuba vyskytl exemplář té v modrých šatech. Tímto Ľubovi velmi děkuji, je nádherná.


Samotná panenčina krabice je pohádková. Má do průhledné folie vykrojené motýly a jejich křídla ohnutá směrem ven.Šaty jsou nádherné, jejich nevýhoda je, že z nich i z motýlů na nich odpadávají třpytky.

Disney Classic Collection - Ariel (2014)

5. srpna 2013 v 10:29 | Hanneton
Malá mořská víla byla má velmi oblíbená princezna od Disneye a od malička jsem si přála mít ji jako panenku. To se mi splnilo až v roce 2014, kdy Mattel vydal sběrateslkou kolekci tří princezen od Disneye, Arily z několika předchozích let nešly svlékat, až tato. No, i když její nohy mě přesto zklamaly, ale o tom více na fotkách.
Tělíčko má rok 2013, taktéž hlava.↓ Uršula malé mořské víle zrovna přičarovala nohy:


Klouby v kolenech mě zklamaly, neboť jdou ohýbat pouze do stran, nikoliv dopředu a dozadu.↓ "Uf, to je fuška, jak ti lidé mohou vůbec chodit, když mají taková divná kolena?"

 
 

Reklama