x Letní

Emily ve vlnové délce 470 nm

1. května 2018 v 6:00 | Hanneton
Modrá barva má vlnovou délku zhruba 470 nm. Nanometr je délková jednotka, 10−9 neboli 1 miliardtina metru. Toť k názvu článku. Tyto modré šaty vznikly recyklací těchto dlouhých modrých šatů, které mi přišly jako pytel na brambory. Rozpárala jsem tedy sukni a udělala ji novou a přidala k tomu ještě tmavě modrou přízi.


Dlouhé modré šaty

1. prosince 2017 v 6:00 | Hanneton
Třetí šaty pro moji 68 centimetrovou BJD Doll Leaves Emily jsou dlouhé modré, vytvořené z celého jednoho klubka příze Scarlet. Tato panenka, jak má tělo spojené gumičkami, se hůře pózuje, zkrátka si dělá co chce.

Pruhy a proužky

1. srpna 2017 v 6:00 | Hanneton
Druhé šaty pro panenku Doll Leaves Emily jsou opět vyrobeny z příze Scarlet, tentokrát ze dvou barev, fialové a bílé. V horní čísti jsem dělala tenčí proužky, sukně pak dostala širší pruhy. Paruku jsem k modelu zvolila hnědou s kadeřemi značky Monique pod názvem Paige.Zrzka v zeleném

1. července 2017 v 6:00 | Hanneton
První šaty, které má 58 centimetrová BJD Emily dostala, jsou zelené, uháčkované ze 100% bavlněné příze Scarlet hrachově zelené barvy. K tomu jsem jí vybrala ryšavou paruku Paris, protože zrzky v zeleném jsou sice už zřejmě klišé, ale krésné klišé. A jako většina panenek nad 30 cm výšky v mé sbírce je na fotografiích bosá.
Oranžová

2. února 2017 v 6:00 | Hanneton
Tyto oranžové šaty pro Ellowyne Wilde jsou vytvořeny ze 100% bavlněné silnější příze a na okrajích pošité modrými korálky. Jak je u mě zvykem, velké panny bývají bosé, neboť pro ně nemám obuv, tedy i tato dopadla takto tradičně.10 let

24. ledna 2017 v 9:24 | Hanneton
Filmová hrdinka Katniss se vám dnes ukáže i v něčem jiném než ve své tradiční kombinéze do arény, ale vyšňořená v černých háčkovaných šatech. Dnes je totiž významný den, tento blog slaví své desáté vyročí vzniku. Byl totiž založen přesně 24. ledna 2007 v 9 hodin a 24 minut, což je v tuto chvíli již 10 let jeho existence. V době, kdy jsem ho zakládala, jsem ani nepřemýšlela, jak dlouho budu blog mít, byla jsem tehdy nadšená, že člověk může vytvořit tak snadno nějaké své stránky. No a vidíte, stále ho mám a zatím ho nehodlám nechat napospas osudu, i když neměním jeho designy každé dva měsíce jako kdysi.

Komediantka Gooliope

1. listopadu 2016 v 6:00 | Hanneton
Tato panenka Monster High je cirkusačka tělem i duší, takže pestrobarevné šaty jsou její jasnou volbou. Jde o zbytek samovzorovací příze, kterou jste poprvé viděli u Ellowyne. Mslím, že přestože je Gooliope růžová, celkem jí tato paleta barev sedne.

Velká stopa

1. července 2016 v 6:00 | Hanneton
Model pro dceru Big Foota se inspiruje jejími vlastními barvami vlasů a bot, i když odstín není přesný. Marisol je živelná pohroma, prtoo dostala kratˇasy, aby chvíli nemusela dávat pozor,zda se stále chová jako slušně vychovaná dáma.


Zlato měděná záležitost

1. května 2016 v 6:00 | Hanneton
Tato záležitost je částečná recyklace. Původně šlo o tento zlato černý model. Sukně však byla velmi úzká, tak se v tom s panenkou špatně manipulovalo, proto jsem se rozhodla to předělat. Použila jsem zbytek staré příze po těchto měděných šatech. No, barevná kombinace to je zvláštní, však posuďte sami.Pruhovaná medúza

1. dubna 2016 v 6:00 | Hanneton
Příšerka medúza tvrdí, že není na sladkou kombinaci růžové a bílé barvy, která tvoří její vlasy, tak si nechala udělat v tomto duchu i takové šaty a vyrazila na procházku do moderní sídlištní výstavby. Takže se nelekejte, není na útěku z růžového vězení.Pruhovaná vlčice

1. března 2016 v 6:00 | Hanneton
Slunce vytáhlo vkodlačici Clawdiu do přírody. Jaro si pro ni vyžádalo nový ohoz: pruhované šaty. Tahle panenka je vetší než standardní panenky Monster High, tak si oblečení může střídat jen např. s čarodějnicí Castou, která má stejnou výšku.
Chelsea

1. listopadu 2015 v 6:00 | Hanneton
Chelsea představuje šaty pro Ľubovy milované dětičky, konkrétně malou čerošku S. I. S. Janessu. Chelsea je poněkud baculatější, než jannessa, ale materiál má jistou vůli, tak se do šatů vejde také.
Černobílá Frankie

24. ledna 2015 v 9:24 | Hanneton
Dnešní, pro tento blog vyznamný, den si černobílá Frankie vzala, jak jinak než černobílé šaty. Blog totiž slaví 8. narozeniny a Frankie ho slaví ve všech svých barvách. Na samotných šatech v podstatě nic není, jsou velice jednoduché, ale přesto působí slavnostně.


Prachobyčejná kopírka

15. prosince 2014 v 6:00 | Hanneton
Toralei předvádí šaty, které si nechala udělat na zakázku a jde o kopírování modelu od Mattela, konkrétně jsou to šaty z jedné základní skládací sady Create A Monster. Také, co by člověk od Tory mohl čekat, že?
Fialové šaty s nádechem minulosti

15. listopadu 2014 v 6:00 | Hanneton
U těchto šatů jsme se nechala inspirovat jedněmi starými šaty pro Barbie od Mattela, které jsme měla jako malá a o které jsem přišla. Kanýr u nich ale nebyl pruhovaný jako tady, ale na bílém podkladu byly černé fleky a ze stejné černobílé látky byl i řemínek kolem krku.

Skipper lehce námořnická

1. listopadu 2014 v 6:00 | Hanneton
Skipper přichází v šatech ve dvou barbách, modré a přírodní bílé. Na mě trochu působí námořnickým stylem, ač typické pruhy nevidno.


Červenka

1. října 2014 v 6:00 | Hanneton
Mladší Barbiina sestra Stacie se tentokrát představuje v letních červených šatech s širokou sukní. Část jejich materiálu pochází ze starých šatů pro Skipper, která u mě již nebydlí, a proto nebyly potřebné.


Růžovoučká Chelsea

15. září 2014 v 6:00 | Hanneton
Chelsea, mladší sestra Barbie, patří také mezi fanynky růžové barvy. Proto její nové šaty jsou přesně takové, tvoří je dva odstíny růžové. Jinak na tuto panenku Chelseu se mi tvoří lépe než na její předchůdkyni obtloustlé batole Shelly, Chelsea je v poměru štíhlejší a nohatější.
Bílá, bílá, komu by se nelíbila

14. února 2014 v 6:00 | Hanneton
Doma jsem měla kousek bílé krajky, která vypadá jako ručně háčkovaná. Avšak není, je průmyslově tkaná. Tato krajka tedy tvoří dolní lem šatů a k ní je doháčkován zbytek šatů. Ve skutečnosti má krajka trochu tmavší žlutší odstín bílé než háčkovaná horní část, ale na fotkách se to úplně ztrácí.


Zelená, modrá, pro blázna dobrá

11. listopadu 2013 v 11:11 | Hanneton
Oranžová s růžovou, ty vám oči vyklovou.
Fialová s červenou, v sousedství se poperou.
Tyto tři rýmovačky dávaly najevo, které kombinace barev oblečení jsou vhodné akorát tak pro klauna. Dnes už to neplatí a lidé nosí, co je napadne. Nejvíc ovšem tu zelenou s modrou, a proto se vám v této kombinaci předvede i Chelsea, které Mattel tak navrhl i původní oblečení. I když u šatů v tomto článku se modrá díky spíš tyrkysovému odstínu s trávově zelenou snad tolik nebije. V současnosti šaty vedou spokojený živou u Ľuba.
 
 

Reklama